O nas

Nasza szkółka znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej w miejscowości Radków. Gospodarstwo usytuowane jest na obrzeżach miasteczka, na wysokości 450 m n.p.m.,

W odległości ok. 4 km od nas znajduje się najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Dzięki takiej lokalizacji produkujemy rośliny przystosowane do surowego klimatu.

Wiele gatunków testujemy w naszym ogrodzie, w którym w różnych kompozycjach można podziwiać produkowane przez nas gatunki. Ogród stale się powiększa i w tym roku urośnie o kolejne 30 arów.

Część założenia poświęcona trawom ozdobnym jest prawie na ukończeniu. Nasze gospodarstwo założone zostało w 2003 roku i obecnie liczy 24 hektary. Szkółka zajmuje około 2 hektarów, Ogród około 0,7 ha, a pozostała część stanowi rezerwę terenową i obecnie jest użytkowana pod uprawę zbóż.

Podstawowym działem produkcji w naszej szkółce jest uprawa pojemnikowa krzewów, traw, bylin oraz drzew iglastych. Rośliny iglaste, głównie sosny, świerki i jodły początkowo uprawiamy w gruncie, a przed sprzedażą sadzimy do pojemników.

Systematycznie powiększamy liczbę uprawianych gatunków. W tej chwili jest ponad 400 taksonów.

Polub Nas!